(reakce na příspěvek od klubíčko (frantisek<tecka>bc<zavinac>centrum<tecka>cz) z 26.8.2010, 16:26:10)
Z černobílých fotografií se toho o nátěrech mnoho říci nedá - rozlišit tmavě modrou od tmavě zelené či tmavě hnědé nebo jiné tmavé barvy lze jen těžko a písemných materiálů, kde by byla zmíněna barva, je zoufalé minimum. Jsou ovšem výjimky, např. na světové výstavě v Miláně byl vystavován salonní vůz barona Rotschilda, pozdější ČSD Aza 1-0085, v bílé barvě se zlatým zdobením a byl detailně popsán v dobovém tisku.
V archivu VÚKV se při přípravě knihy o salonních vozech mimo jiné našly kolorované obrázky téhož vozu pro maďarský dvorní vlak - na jednom byl zelený, na druhém modrý. Ale nevyplynulo z toho, která barva byla použita (v knize na str. 62). Faktem je, že když se k nám v roce 1945 dostala jiná skupina maďarských salonních vozů, byly zelené. Ono totiž naopak někdy šlo o nenápadnost...
Pokud vím, modrá se u nás používala též v ještě tmavším odstínu tzv. císařské modré (téměř černá).
A ještě pro upřesnění - ty vozy Aa z let 1894 - 1896 byly původně jen lepšími vozy pro vlaky vyšší kvality (řečeno dnešním slovníkem), jezdily např. Vídeň - Karlovy Vary. Jen jeden z nich byl pak přestavěn na vysloveně salonní.
Je možno použít HTML tagy <A>, <B> a <I>.
Příklady použití:
<A HREF="http://www.parostroj.cz">Parostroj</A>,
<B>tučně</B>, <I>kurzívou</I>.