Úprava Hektora
poslední aktualizace 31.1.2009

Protože na modelových setkáních OstraMo, Zababov je snaha nemít dvě lokomotivy shodného čísla řešil jsem problém s číslem svého modelu T 435.0, kde bylo nesmyslné číslo 046, které neodpovídalo podvozkům (model má tzv. kývačky) i provedení skříně lokomotivy, kde na dveřích do strojovny toto číslo nemá žaluzie, ale síta.
Volba padla na lokomotivu T 435.0098 depa Olomouc (skříň odpovídá) v provedení 70. léta. tedy jednotná červená a podvozky pensylvánské. Odlitky masek podvozků pensylvánských lze dnes koupit na burze v Praze a po drobných úpravách lze tento díl na podvozku poměrně lehce vyměnit.

Rám modelu s vyměněnými maskami podvozků
Rozebrání modelu není složité, po odebrání skříně a kabiny je nutno odšroubovat desku elektroniky a opatrně odpájet přívody od podvozků. Vyjmeme motor a opatrně uvolníme držáky šneků nad podvozky. Pak již můžeme uvolnit podvozky z rámu.
Vyměněné díly podvozků, původní jsou díly brzdy
Pro provoz na poloměrech 600 mm a větších je zbytečná kulisa krátkého spřáhla a při zachování třmenového spřáhla (je vyžadováno pro klubový provoz pro své jednoduché rozvěšování) byla fixována šachta pod rámem a provedeno její zkrácení pro zlepšení modelového vzhledu - zkrácení mezery mezi vozidly.
Na rám lokomotivy - na čelník, byla doplněna chybějící madla z mosazného drátu 0,5 mm.
Zalepené kulisy a zalepená třmenová spřáhla v zkrácených kulisách
Podvozek před zacvaknutím do rámu

Původní model měl červenou skříň se širokým žlutým pruhem, tedy nátěr konce let 80. Proto byla skříň zamaskována a přestříknuta lesklou tmavě červenou (Agama). Střecha byla ponechána v původní barvě a spodek přetřen střední šedou (opět Agama). Popis je vlastní, včetně čísla do prosvětleného boxu na skříni, na lokomotivě toho jinak moc není, popis odpovídá stylu popisu na parních lokomotivách.

Zamaskovaná střecha (páska Tamyia), pro maskování detailů použit Mascol od Agamy
Model po laku a nanesení obtisků
Následovalo přestříknutí lakem - fixace obtisků, zde byl použit polomatný lak na rám, spodek a střechu a lesklý na skříň lokomotivy. Záměrem je patinovat model pouze lehce - střechu a spodek, skříň zůstane částečně lesklá - tedy lokomotiva nedávno po dílnách.
Po kompletaci lokomotivy byly dosazeny brzdové hadice, hák a model již čeká pouze patina.
Téměř dokončený model je digitalizován dekoderem Digitrax DZ123 který je pod stropem v kabině